Як правильно вибрати сковороду ?
У повсякденному житті кожної людини важливе місце займає його будинок. Найбільше часу люди проводять на кухні, адже так склався наш побут, наша домашня культура. Ми часто зустрічаємо гостей на своїй кухні, спілкуємося з родиною після важкого робочого дня, готуємо до свят і просто для душі щось вишукане. Тому хочеться щоб в цьому місці все гармоніювало один з одним, все було максимально функціональним і радувало око чудовим дизайном.
Одним з найбільш затребуваних предметів посуду на кожній кухні є сковорода. Існує величезна безліч видів і всі вони мають своє призначення. Розглянемо для початку види сковорідок, які є. Класикою вважаються сковорідки з рівним дном, середніми за розміром, стінками, приблизно 3-4 см у висоту, з звичайною або знімною ручкою. Призначені, в основному, для приготування не занадто великої кількості їжі вдома. Добре підходять для легкого тушкування і смаження.
Соворода-гриль може мати дві форми. Частіше зустрічаються квадратні види, але деякі випускають також круглої форми. Особливість такого виду сковороди в її ребристому дні, що дозволяє підсмажити продукти з шматочками, як на грилі.
Існують сковороди порційні. Вони зазвичай не великі, мають декілька схожих ручок, розраховані на одну-дві порції. У таких сковородах готують зажарку, підливи, омлет.
Один вид сковороди став у нас популярним нещодавно – це ВОК. Вони з'явилися на наших кухнях разом з захопленням азійських їжею. За формою нагадують глибоку миску з невеликим гладким дном. Мають також дві однакові напівкруглі ручки для зручного помішування під час приготування.
Одним з різновидів ВОКа є казан. Стінки його йдуть значно товщі, а розміри більше. Зручні казани для приготування їжі на великому вогні або багатті, адже їжа в них не пригорає.
Ще розрізняються сковороди за своїм конкретним призначенням.
Наприклад :
- сковорода млинна має легку конструкцію, не високі краї, щоб було легко перевертати млинці. Чудово підходить для всіх видів млинців.
- сковорода під піцу, також дрібна, як і попередня, але завжди має великі розміри.
- сковороди для риби дозволяють прожарювати рибину на всю довжину, за рахунок своєї овальної форми.
- спеціальні сковорідки для готування равликів відрізняються поглибленнями в різних кількостях. Їх ще називають эскаргутьерками.
Найзручніше мати більше вдів сковорідок на кухні. Це спростить приготування і заощадить час. Важливо також вибрати сковороду з правильного і відповідного саме вам, матеріалу. Різновиди металів, що використовуються для виробництва приготування: чавун, алюміній, титан, нержавіюча сталь, мідь.
Чавун, один з найулюбленіших господинями матеріалів для сковороди. Має високу теплоємність, рівномірно прогрівається, добре підходить для великих температур, але на жаль, піддається корозії, тому бажано, для чавунних сковорідок прожарювання з маслом.
Алюміній, який зараз найбільше використовують для виробництва сковорідок, відрізняється швидким нагріванням, міцністю і дешевизною. Краще користуватись алюмінієвими сковорідками з антипригарним покриттям, так як сам алюміній такою якістю не має. Але матеріал досить легкий і зручний у використанні.
Сковороди з нержавіючої сталі примітні тим, що не вступають в реакцію з продуктами. Нержавійка, цілком зручний, легкий і міцний матеріал, але має недоліки при очищенні і схильний до перегріву, можуть з'явиться райдужні розводи.
Сковороди, виконані з титану не деформуються, не піддаються корозії і мають притаманну їм високу міцність. Титан невибагливий метал у догляді, але дуже недешевий.
Сковороди виготовлені з міді, найбільше підходять для приготування солодощів. Тому що мідь розчиняється якщо вступає в реакцію з органічною кислотою, яка міститься в продуктах. Тільки цукор перешкоджає цієї реакції.
Можна використовувати сковороди різноманітних матеріалів, але бажано вибирати з хорошими антипригарними покриттями. Такі покриття використовуються на будь-який смак.
Наприклад, найбільш поширений і недорогий вид покриття – тефлон. Гарний як антипригарний матеріал, але нестійкий до пошкоджень і дуже високій температурі. Має невеликий термін експлуатації. До тефлоновим сковородам можна використовувати тільки деревяні, силіконові кухонні приналежності.
Керамічне покриття повністю екологічно безпечно і не так піддається зносу. Але, на жаль, керамічне покриття псується при різкому перепаді температур ( коли що-небудь холодне потрапляє на розпечену сковороду ) або при значному ударі. Керамічні сковорідки не можна мити в посудомийній машині.
Мармурове покриття сковороди - це з'єднання алмазів, титану і тефлону. Досить міцні і красиво виглядають.
Одні з кращих покриттів це композит і емаль. Найбільш безпечними з екологічної сторони, так як не вступають в реакцію з їжею навіть при сильному нагріванні. Композит ще дуже міцний і нержавеет. У емалі є один мінус – псується при сильних ударах.
Краще всього коли в сковороди багатошарове антипригарне покриття, це збільшує термін використання виробу. Але якщо покриття є один шар, то він повинен бути товстіший.
Бувають сковороди без покриттів. Іноді для приготування їжі віддають перевагу саме їх. При правильному зверненні, наприклад, прожарюванні сковороди з маслом, вони отримують антипригрные властивості.
Зовнішнє покриття сковорідок, такі як лак, силікон, емаль використовуються лише для додання красиво кольору і дизайну сковороді.
Важливий момент при виборі сковороди – це її дно. Товщина варіюється від використаного металу та виду сковорідки.
Так, при изготовлении, блинные должны быть тонкими, с нержавейки потолще, а все остальные от 4 мм до 5 мм, в зависимости с покрытием сковорода или нет. Хорошо если она имеет многослойное дно, оно прочное и равномерно прогревается.
Для ручек сковороды используется три матриала : метал ( тот же, из скоторого сделана сковородка ), дерево, бакелит.
С металлическими ручками можно ставить сковороду в духовку, но они очень нагреваются и можно обжечся, чего не произойдет с деревьянными и бакелитовыми ручками.
Бакелит не загорается даже при контакте с огнем, а очень красиво выглядит.
Кришки для сковорідок виготовляються зі скла та металу. Металеві кришки довговічні, але протидіють спостереження процесу приготування в сковороді. Через скляні кришки, навпаки, можна контролювати, але вони можуть пошкодитися при сильному ударі. Гарні будь-які кришки, які мають отвори для виходу пари.
При выборе сковородок на свою кухню, следует учитывать также, тип своей плиты. Не все сковороды совместимы с разными плитами. Для стеклокерамических и индукционных плит подойдут сковороды с прочных металлов: нержавеющая сталь, титан, чугун. Для таких плит дно у сковороды должно быть чем потолще и с проточкой.
Для электрической плиты важно подобрать ровную и толстую сковороду, можно с эмалированным покрытием. А для газовых плит подходят почти все виды сковородок.
Подбирайте посуды для своей кухни внимательно и продуманно.
Сковорода- гриль 6л Сast Line BergHOFF 2302125
Сковорода млинна 22см RONDELL Mocco RDA-136
Сковорода ВОК PREMIUM GRANITE INDUCTION LINE 32 см Vinzer 89456
Смачних страв Вам !